Заштитен знак Ликовна Уметност Апстрактно Тече Платно Уметност Од Amми Вангсгард

Заштитен знак Ликовна Уметност Апстрактно Тече Платно Уметност Од Amми Вангсгард

Во магацинот.
DEN 2601.60
Тековен:

Уметник : Amми Ванггардсубјект : Апстрактстил : Задебелен начинот на кој боите се менуваат кога една боја е спротивна на друга; и начинот на кој боите можат да добијат расположение и да влијаат на начинот на кој се чувствуваме. Би сакал да ја споделам големата радост што бојата ја носи во мојот живот создавајќи нови начини да ја доживеам бојата со оние кои ги гледаат моите уметнички дела. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. розови и црвени кругови во текот на бела позадина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата