Моќност Запре Пред Обложени Ротор Комплет CRK1515

Моќност Запре Пред Обложени Ротор Комплет CRK1515

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

Геометриската обложена подлога за сопирачките и комплетот за ротор на Power Stop има влошки за сопирачките со мала прашина, спречува ' рѓа и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на диск сопирачките се третираат со целосен слој На вистински ГЕОМЕТАР 360 слој, вклучително и во внатрешноста на лопатките. Геометриската обвивка значи заштита од ' рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се оем тежина и ја задржуваат конфигурацијата НА оем ване за непроблематична работа. Позитивната технологија на мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без избледување како ОЕ. Влошките за сопирачките имаат двослојни гумени шипки со висока температура кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Оваа подлога за сопирачките и комплетот за замена на роторот доаѓаат со се што ви треба за работата : комплет ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, керамички влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина од сопирачките? Изберете Комплет За сопирање обложен Со Геометрија! Моќност Запре Пред Обложени Ротор Комплет CRK1515. Влошките за сопирачките и роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема . Овој комплет вклучува комплет ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, комплет влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси . Сопирајте подобро со керамички влошки за сопирачки со ниска прашина . Роторите Обложени со геометри се спротивставуваат на ПРАШИНАТА НА сопирачките SC1 2002-1993; SC2 2002-1993; SL 2002-1991; SL1 2002-1991; SL2 2002-1991; SW1 1999-1993; SW2 2001-1993.

Параметри на производот

Стоката во категоријата