Бригс и Страттон 1. GPM PSI Електричен притисок за миење садови

Бригс и Страттон 1. GPM PSI Електричен притисок за миење садови

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Мијалник за електричен притисок Briggs & Stratton 1800 PSI е трајна и ефикасна алатка за чистење на домаќинствата. Нудејќи голема моќ за чистење, совршено е за чистење на палуби и патеки, расчистување на патиштата или подготвување за сликарска работа. Овој електричен мијалник за притисок има максимална стапка на проток од приближно 1,3 галони во минута и максимален излезен притисок од 1.800 psi. Системот за инстант почеток / стоп работи само кога активирањето на пиштолот за спреј се влече за потивко чистење. Турбо -млазницата стапче за чистење до 40% побрзо од стандардниот врв на спреј. 3 Совети за брзо поврзување со брзо поврзување ви овозможуваат брзо и лесно да се префрлате помеѓу советите за прецизно чистење. Резервоарот за детергент на одборот ви овозможува лесно да чувате детергент и да го подготвите во моменти. 26 должина на цревото за нозе.

Параметри на производот

Стоката во категоријата