Чудо на нација Детето момче со долг ракав Рашгуард сет за пливање, големини 12м-5Т

Чудо на нација Детето момче со долг ракав Рашгуард сет за пливање, големини 12м-5Т

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

За најголема заштита од Сонцето, додека е удобно и модерно, ова чувар на новороденче или дете од осип поставено од Wonder Nation одговара на сметката. Вашето дете ќе ужива во денот на плажа, базенот, паркот или во вашиот двор додека е заштитено од штетните зраци на Сонцето. И долгиот ракав Rashguard и Trunk Brunk имаат заштита од 50+. Материјалот за осип на осип е мек и истегнат, а стеблата за пливање имаат кратка лагер за удобност! Исто така, багажникот за пливање има лента за половината на Strectch за удобно и добро вклопување. Овој сет е достапен во најразлични забавни отпечатоци. Направено исклучиво за! Долгиот ракав Рашгард е затегнат 85% полиестер 15% дрес на Спандекс. Стеблото за пливање е 90% полиестер 10% спандекс со 100% полиестерска мека чувство на кратка постава. UPF 50+ заштита од сонце. Стеблото за пливање има целосна еластична лента за половината за совршено вклопување. Рашгард е слободна ознака. На џебот за само -лепенка има на багажникот за пливање. Задниот џеб има гром на дното за да исцеди вода. ОКЕО-ТЕКС Сертифициран. Машина за перење. Направено во Египет.

Параметри на производот

Стоката во категоријата