Првите изданија живеат на отворено Crape Myrtle Magic Lunar, 10 - 15 Tald, Gal Pot

Првите изданија живеат на отворено Crape Myrtle Magic Lunar, 10 - 15 Tald, Gal Pot

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Myrtles Crape се грмушки и мали дрвја кои обично развиваат неколку стебла, иако можат да се градат на едно стебло. Нивната прва забележителна карактеристика е кората, која е мазна и покажува различни бои, почнувајќи од сива до цимет и мека розова боја. Кората се пролева во закрпи, што открива нова, свежа кора под и ова пролевање произведува многу интересни и убави обрасци кои се особено забележливи во зима или цела година ако растенијата се обучуваат на стебла. Општата форма на растението е грмушка, честопати скоро широка колку што се високи, но во повисоки сорти, тие се повеќе слични на дрво. Тој лисја се едноставни овали во форма и можат да бидат во должина од 2 и 8 инчи во зависност од сортата и енергичноста на растот. Листовите се сјајни и темно зелени и во некои сорти тие се богата црвена боја во пролет кога за прв пат се појавуваат, полека бледнеат додека летото доаѓа во темно зелена боја. Во есента тие претвораат убави нијанси на жолта, портокалова и црвена боја, со некои сорти имаат побогата есенска боја од другите, но сите прават одличен приказ во тој посебен период од годината. Цветните кластери се појавуваат во лето на краевите на нови пука и овие паникули можат да бидат долги од 6 до 18 инчи, повторно во зависност од сортата, видот на користената градинарска употреба и енергичноста на растот. Првите цветни кластери во сезоната обично ќе бидат поголеми од оние што се формираат подоцна. Цветовите се околу еден сантиметар, но многумина се носат во секоја паника, со што многу драматичен ефект. Ливчињата се згрозени, како креп-хартија. Експерт градинар во живо на отворено crape Myrtle Magic Lunar, 10 " - 15" висок, 2 гал тенџере : полн со делумно сонце. Расте 6 ' - 8' висок. Толерантна на суша. Цути од јуни до септември. Одличен опрашувач. привлекува пчели и колибри. Проверете ја вашата зона за растење за да бидете сигурни дека оваа прекрасна ставка ќе расте во вашата област. N/a. N/a.

Параметри на производот

Стоката во категоријата