Blackstone 36 Pro Series Outdoor Griddle со тврда покривка

Blackstone 36 Pro Series Outdoor Griddle со тврда покривка

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Погледнете го Blackstone како што порано не сте ги виделе со Griddle Blackstone 36 Pro Series. 36 -те решетки е целосно редизајнирана за да се вклопи во вашиот живот и да стане централен дел на вашиот двор. Со 60,000 BTU кои брзо ја загреваат 760 квадратни инчи ладна валана челична површина за готвење, можете да готвите на отворено без да се загрозувате со вкус или разноврсност. Користете ги орманите и фиоките за погодно чување на вашите шпатули, табли за сечење или многу други ваши додатоци на Blackstone. Плус, тоа додаде погодности, како што се полиците за прилагодена висина на шалтер со предни магнетни ленти за да ги држите додатоците за готвење, торбата за ѓубре и држачите за хартиени пешкири го олеснуваат готвењето. Оваа решетка доаѓа со совпаѓање на тврдото покритие за да се заштити решетката помеѓу употребата. Имајте сè што ви треба за да го освоите готвењето на отворено со Blackstone 36 Pro Series Griddle Blackstone 36 "Pro Series Griddle со тврда покривка 62,5" L x 28,5 "W X 41,5" H; 150 фунти. 60.000 БТУ на топлина од четири горилници. 720 квадратни инчи ладно валани 7-мерачки челични мрежи. 4 Прилагодливи контроли на топлина со вграден запалување. Систем за управување со задни маснотии. Прилагодено втисено тврдо покритие на црниот камен со висечки куки. Полици со контра висина со магнетски ленти. Фиоки за складирање. Држач за торба за ѓубре. Држач за хартиена крпа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата