4-5ft ориентирана круша - тврда хибридна круша - привлечни бели цвеќиња

4-5ft ориентирана круша - тврда хибридна круша - привлечни бели цвеќиња

Во магацинот.
DEN 1439.84
Тековен:

Ориентата круша е плодна круша што носи големо, меко, слатко жолто овошје околу средината на август. Оваа разновидност на круша не е само-опрашување, така што имајќи вкрстен опрашувач, како што е Moonglow или Coary круша, се препорачува да има најголема можна количина на овошје. Растејќи на зрела висина од околу 30 метри, ова дрво напредува во зоните на тврдоста на УСА 5-9, што е малку подалеку од север од некои други сорти на круши. За ефикасно да се грижите за ова дрво, проверете дали сте добро напои, и на место каде што може да добие целосно сонце. По плодот, избришете го дрвото, така што воздухот може слободно да циркулира за да го има дрвото во форма на врвот. Фложното растение за секој двор Ориентот круша, научно име Пирус Комунис „Ориент“, е полу -охрабрувачко овошје што може да биде тежок производител со вкрстен опрашувач како што е круша од аспираторот. Ова разноврсно овошје може да се јаде свежо, да се готви во џем, исечен за салата или табла за charcuterie. Оваа сорта нуди големо слатко овошје со меко месо од месар, совршено за јадење свежо од дрвото. Ориентот круша може да напредува во повеќето јужни држави, зоните на тврдоста на УСДА 5-9. Оваа круша може да порасне висока до 30 метри и ширина од 20 метри со целосна зрелост, обезбедувајќи многу простор за гранки за да растат овошјето. Добијте ги вашите денес! Свежо овошје - Имајте свежо овошје секогаш кога го сакате, ќе произведува секоја година. Повеќенаменско овошје - ова е разновидност на круша што може да се користи во џем, желе, сушени, исечени или да се јаде свежо од дрвото!. Лесен за грижа за - откако ќе се воспостави во вашиот двор, нема потреба да направите дополнителна количина на грижа . одгледувани во САД - овие растенија се засилени и се испраќаат локално во Флорида . Бродовите директно до вас - има Нема потреба да доаѓате во продавница лично, можете да добиете високо квалитетни растенија доставени директно во вашиот дом!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата