Luxpaper # мини коверти, Lb. Navy Blue, пакет

Luxpaper мини коверти, Lb. Navy Blue, пакет

Во магацинот.
DEN 222.24
Тековен:

Дали барате пакет со висококвалитетни, мини коверти за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Бидејќи тие се дизајнирани во толку мала големина, тие се совршени за вметнување во поголем плик. Овие коверти се одлични за картички за подароци, слики и мали картички кои ги придружуваат подароците. Современото контурирано размавта на грбот додава софистициран допир на овие коверти. Најдобро од сè, овие пликови имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно навлажнете и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Тие се дизајнирани за компатибилност со комерцијални и вонредни преси за печатење. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие #17 мини покани коверти мерат 2 11/16 ”x 3 11/16” (69мм x 94mm). Ако сте одговорни за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, ковертите на морнарицата на Lux 80 lb. се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на забавата. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Luxpaper #17 мини коверти. Големина : 2 9/16 x 3 9/16 инчи. Морнарица Сина. Количина : 50 пакет. Користете ги овие коверти за сите ваши помали потреби за пошта, како зачувајте ги датумите, благодарам, покани и многу повеќе.

Параметри на производот

Стоката во категоријата