Трговска марка ликовна уметност „Океан цут II“ платно уметност од студиото Мусо

Трговска марка ликовна уметност „Океан цут II“ платно уметност од студиото Мусо

Во магацинот.
DEN 2601.60
Тековен:

Уметник : Студио Mousseausubject : Floralstyle : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. За 15 години : Комерцијална илустрација, графички дизајн и, во подоцнежните години, дизајнирање и режија на уметност и за пазарите за печатење и лиценцирање на отворено издание. На многу разочарување на нејзината мајка, сопственик на продавница за книги, Мис Мусо се за inуби во списанијата (моден и домашен декор) на многу рана возраст. До ден -денес, патувањето на штандот за вести е едно од нејзините омилени поминувања, и каде што наоѓа голем дел од нејзината креативна инспирација во домот декор, дизајн и модни делови. Студио Мусо има мулти медиуми и насликана работа во акрилици. Студио Мусо 'Океан цут II ' платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата