Веб-камера за PC-2K HD веб-камера со микрофон и светло за прстен за веб-камера за лице на Mac Desktop Laptop, USB стриминг веб-камера за Skype, Zoom, YouTube, XBO One, Facebook

Веб-камера за PC-2K HD веб-камера со микрофон и светло за прстен за веб-камера за лице на Mac Desktop Laptop, USB стриминг веб-камера

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Веб-камера за PC-2 K HD веб-камера со микрофон и светло на прстенот за веб-камера за лице на Mac/десктоп/лаптоп, USB-веб-камера за преноси за Skype, Zoom, You Tube, Xbox One, Facebook 【Три нивоа прилагодлива светлина за полнење】 Вграденото- Во прстенеста светлина обезбедува осветлување на три различни нивоа и има контроли на допир за лесна употреба. Можете да го постигнете вашето идеално ниво на осветленост со прилагодување на околината на светлината на прстенот. Посветли од многу други веб-камери со вградени светла, светлината има мек тон, така што не создава сјај . 【60fps 1080p веб-камера со автоматски фокус】 Web-камерата Nexigo FHD доаѓа со резолуција со висока дефиниција 1920 x 1080p на UP до 60 рамки во секунда (FPS) стапка на освежување, а нашиот засилен автоматски фокус помага да се фатат видеа што се што е можно поцени и вистински по живот. со USB A или USB C со вклучен адаптер. Не е потребен дополнителен возач. Вграденото покритие за приватност ви овозможува да уживате во безбеден дигитален веб-живот кога не се во употреба и да ги спречите хакерите да ве шпионираат. Совршено е да се обезбеди приватност, безбедност и мир на умот на поединци, групи, организации, компании и влади . 【Вграден микрофон】 Вградениот микрофон со технологија за откажување на бучава го намалува амбиенталниот шум за подобрување на квалитетот на звукот на вашето видео. Дури и во бучното опкружување, можете да ги снимате само звуците што ги сакате . 【Широко компатибилни】 Веб -камерата Nexigo е компатибилна со повеќе оперативни системи. Користете USB-врска од типот A и доаѓа со USB-тип-C адаптер ако USB-портата тип-А не е достапна на вашиот систем. Веб -камерата е компатибилна со Windows XP/7/8/10, Mac OS 10.6 или повисока, Linux 2.6.24 или повисока, Chrome OS 29.0.1547 или повисока, Ubuntu верзија 10.04 или повисока.

Параметри на производот

Стоката во категоријата