Современи моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче кабел плетен џемпер и пандел, сет на облека со 2 парчиња

Современи моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче кабел плетен џемпер и пандел, сет на облека со 2 парчиња

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Современите моменти од Гербер Бебе и дете Чунки Кабел Плетен џемпер и џемпер плетени панталони се направени со мека мешана ткаенина што е топла, удобна и нежна на чувствителна кожа. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од OEKO-Tex®, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува џемпер од една девојка и пар панталони во цврста розова боја. Современи моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче кабел плетен џемпер и пантоло, сет на облека со 2 парчиња (12м - 5Т). Вклучува еден бучен кабел плетен џемпер и еден пар плетени панталони од џемпер. Направено со супер мека, топла мешана ткаенина што е лесно да се грижи и нежно на чувствителна кожа. Џемперот има долги ракави на руфли и удобен врат на екипажот. Панталоните имаат нежна еластична лента за половината . цврста розова. Наменето за целодневна удобност и лесно вклучување / исклучување. Совршено за мали деца за обука или деца кои учат да се облекуваат!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #SH020 165998 TESTEX www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 52% вискоза 30% полиестер 18% најлон. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Параметри на производот

Стоката во категоријата