Трговска марка Арт „Карта на Антверпен, 1598 'платно уметност

Трговска марка Арт „Карта на Антверпен, 1598 'платно уметност

Во магацинот.
DEN 638.40
Тековен:

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мапа на Антверпен. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата