Трговска марка ликовна уметност „овци“ платно уметност од Франц Марк

Трговска марка ликовна уметност „овци“ платно уметност од Франц Марк

Во магацинот.
DEN 1.00
Тековен:

Уметник : Франц Марксубјект : Апстракт Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фигура која стои во центарот на апстрактната сцена. ГИЦЕ (ЈЕЕ-КЛАЈ) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Овците“ платно уметност од Франц Марк.

Параметри на производот

Стоката во категоријата