Научни Калкулатори 12-Цифрен Лцд Дисплеј Биро Калкулатор Со Бележник Соларна И Батерија Двојна Моќност

Научни Калкулатори 12-Цифрен Лцд Дисплеј Биро Калкулатор Со Бележник Соларна И Батерија Двојна Моќност

Во магацинот.
DEN 1.33
Тековен:

Научниот калкулатор и бележник се дизајнирани како еден, можете да правите белешки додека пресметувате, да ја подобрите ефикасноста на студијата и работата. Тоа е одличен училишен прибор за почетници и наставници. Тоа е лесен калкулатор со подлога за пишување, дизајн на преклопување и тежи само 4 унци. Толку е мал што можете да го ставите во џеб, брзо да го извадите кога ви треба и да го користите правилно погодно за правење белешки повици и брзи белешки на вашиот телефон. Препишување, намалување на потрошувачката на хартија и заштита на животната средина, нема потреба да се користи уништувач за отстранување на хартија. Тивок Дизајн : Користејќи висококвалитетни силиконски клучеви, чувствувајте се удобно, погодно за секојдневно пресметување. Копчето за исклучување не ги вознемирува другите, погодно за канцеларија, студирање и разни сценарија за употреба. Боја : Црна. Материјал : пластика + Силиконски Пакет Содржина : . 1 х Научни Калкулатори. 1 x Пенкало Научни Калкулатори 12-Цифрен Лцд Дисплеј Биро Калкулатор Со Бележник Соларна И Батерија Двојна моќност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата