Pv Исклучувач Dc1000V 6-125a Исклучувач На Сончева Енергија Нова Водоотпорна Кутија

Pv Исклучувач Dc1000V 6-125a Исклучувач На Сончева Енергија Нова Водоотпорна Кутија

Во магацинот.
DEN 2.67
Тековен:

Спецификации : висококвалитетната кутија за водоотпорен прекинувач IP65 може да блокира дожд и прашина, правејќи ја вашата електрична енергија побезбедна и посигурна за гаснење : гаснењето НА ЕДНОНАСОЧНИОТ лак е потешко од НАИЗМЕНИЧНАТА СТРУЈА. Минијатурниот прекинувач DC има магнетски систем за помошен лак extinguishing.It широко се користи во системи за соларни панели поврзани со мрежа, ветерни и соларни хибридни системи и други СИСТЕМИ за ЕДНОНАСОЧНО коло поради преоптоварување или краток спој предизвикан од оштетување од прекумерна струја. Може да се користи и ЗА прекинувач ЗА коло ЗА домаќинство 120 V/240 V карактеристики : номинален работен напон : DC1000 VShell : HT-3 (4-дупка, погоден за тенок кабел)дијаметар На кабелска жлезда : 8,7 MM x 2adapter кабел : 7-5 AWG PV кабел : 10-7 AWGElectrode : 2pwaterpoof и отпорен на прашина одделение : IP65 Rated струја : 6а, 10а, 16А, 20А, 25А, 32а, 40а, 50а, 63а, 80а, 100а, 125 кршење капацитет : 4 кавикс=крива на ицутрип : б (3-5 и/ин)електричен век : 4000 ПАТИ механички живот : 10000 пати работна температура : - 30 ° c до+70 ° работна надморска височина : 2000mprotection - И+СТОЛБОВИ ИЛИ AC 90~400v заштита l и n Polesthe пакетот вклучува : 1 * Соларен Прекинувач Blueson pv исклучувач dc1000v 6-125a ИСКЛУЧУВАЧ на сончева ЕНЕРГИЈА нова ВОДООТПОРНА КУТИЈА. Нашиот предмет е изработен од издржлив материјал, со отпорни на ' рѓа и издржливи карактеристики, погоден за внатрешна и надворешна употреба и може да ја одржува својата убавина долго време. Нашиот предмет е погоден за различни прилики, како што се куќи, вили, хотели и улици, додавајќи модерен допир на вашиот домашен декор. Само користи едноставен и лесен за разбирање метод за инсталација, без потреба од професионални алатки, правејќи ја инсталацијата ветре и ви обезбедува попријатно искуство за купување. Ние сме посветени да ви обезбедиме висококвалитетни производи и одлични услуги, правејќи го вашето шопинг искуство попријатно и задоволувачко.

Параметри на производот

Стоката во категоријата