Нов алтернатор од 12V 130AMP одговара на Ford Focus 2.0L 1999cc 5S4Z10346CA NGL8511N

Нов алтернатор од 12V 130AMP одговара на Ford Focus 2.0L 1999cc 5S4Z10346CA NGL8511N

Во магацинот.
DEN 1511.20
Тековен:

Замена : Bosch Rebructured : Al7644xford : 6 S4 Z-10346-CCRM 5 S4 T10300 CB 6 S4 Z-10346-CBRM 5 S4 T10300 CA 5 S4 Z10346 CA 5 S4 Z10346 CB 6 S4 Z10346 CCRM 5 S4 T1030346 C1 Z10346 CA 5 S4 Z10346 CB Ford Ingineering : 6 S4 T-CC RM6 U2 J-10 D309-UC 5 S4 TCB Motorcraft : GL-659 GLV-8737-RM GLV -8883-RM GL906 NGL8511 N GLV8883 RM Опис : Алтернаторски тип : Ford Voltage : 12 Apperage : 130 Fan : Internregulator : Intern Grooves : 6pulley Тип : Solid Pulley OD : 2.323in / 59mmserpentine жлебови ОД : 2.102in / 53.4mmountm Монтирање Уво 2 дупка : 9,9мм x 11,7мм Слотирано уво 3 дупка : 12,7мм Неизвесно Уво за уво 1 Дебелина : 2,756in / 70mmmounting уво 2 Дебелина : 2.756in / 70mmmounting уво 3 Дебелина : 2.756in / 70mmb+ Терминал : M6-1.0 Terminal : СПАРДЕРЦ : СПАРДЕРЦЕРК : СПЕРЦЕРЦ : СПАРДЕРЦЕРЦЕРТ Терминал : Спајди Терминал : Спадеполарност : Негативна тежина : 14,81 фунти / 6,73 kgproduct Известување : Како дистрибутер на делови, ние најмногу продаваме делови од задниот дел (сите делови на ОЕМ би биле забележани како такви). Деловите за задниот дел не се извори од оригиналниот производител на возило или опрема, но се дизајнирани да функционираат исто како - ако не и подобро од - оригиналот. Сите продадени делови се нови. Апликации : Ford Car Focus L4 2.0 L 1999 CC 122 CID 2007 Нов 12 V 130 AMP алтернатива одговара на Ford Focus 2.0 L 1999cc 2007 5 S4 Z10346 CA NGL8511 N.

Параметри на производот

Стоката во категоријата