Најлон гаража ролери за тивки гаражи за ролери на големо 6200z Замена на лежиште за снабдување со врата од гаража

Најлон гаража ролери за тивки гаражи за ролери на големо 6200z Замена на лежиште за снабдување со врата од гаража

Во магацинот.
DEN 1.33
Тековен:

и доказ за 'рѓа : најлонскиот ролери за врата од гаража е и доказ за' рѓа, дизајнот на запечатената лежиште од топката од 6200 ZZ го прави да ги има моќните перформанси и долг животен век, кој може да изврши повеќе од 10000 циклуси. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3см. Лесно за инсталирање : Овие тркала со врата од црна гаража се лесни за инсталирање и замена, само една едноставна алатка за отстранување на старите, истрошени, бучни ролери во вашиот дом, ќе добиете тивка атмосфера. Тивки и : најлонските ролери на вратите од гаражата главно се изработени од квалитетен најлон материјал и лежиштата 6200 ZZ, кои се силни и сервисни, го намалуваат ротационото триење помеѓу ролерите и вратилото, правејќи ја вратата од гаражата отворена и блиску повеќе тивко и непречено.Ната : рефлексија на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Запечатени ролери за врата од гаража : Големината на ролери за гаража се дизајнирани со засилени капаци на лежишта со двојни wallидови, кафезните лежишта исто така можат да спречат прашина, нечистотија и влага да се влеваат, што може ефикасно да го продолжи животот на ролерите и вас долго време. Пакетот вклучува : ќе добиете 12 најлонски ролери за врата од гаража, има доволно количина за вашата дневна употреба и замена, убави избори за вратата од гаражата. Големина : Дијаметар на ролери : Околу 1,8 инчистотално Должина : Околу 7 инческолур : Black Material : Nylonpackage Содржина : 1 сет x најлон гаража врата ролдерлинтно горенаведената содржина на пакетот, другите производи не се вклучени. Едноставно за инсталирање : можете малку да ја свиткате патеката на цвест за да го отстраните, заменете го ролерот, а потоа преместете ја вратата за да го направите ролерот (повторете од другата страна); Или извадете ги завртките што ја држат заградата на вратата, обезбедете го кабелот пред да ја одвртите долната заграда што е под кабелска пролетна затегнување, клип на кабелот до патеката, лизгајте го стариот валјак, ставете го ролерот назад во место и заврткајте се Поддржувачка ставка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата