Продавница за украси 50g мелем за чистење лесен за емулгирање на мултифункционални растителни екстракти од шминка за чистење мелем крем за возрасни

Продавница за украси 50g мелем за чистење лесен за емулгирање на мултифункционални растителни екстракти од шминка за чистење

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Опис : Не правете грешка, нашиот производ може да се користи за чистење на лицето и нежно отстранување на шминка, не предизвикува алергии заради тоа што е безбедно и нежно. Подготвено е дека е лесен за употреба затоа што производот е со усвојување на минималистичка карактеристика . Се емулгира во една секунда и ја отстранува шминката со едно бришење, освежувачки отстранувач на шминка, не мрсна, а не затегната акни. Разновидност на природни состојки се навлажнува и ја поправа кожата. Должината на мелем за чистење е 7 см, а ширината е 5,2 см. Производот е погоден за чистење на лицето. Име на вода : Чистење на балмматеријал : Содржина на кремнет : 50g. Рокот на траење : 3 години. Состојки : Екстракти од растенија. Тип на кожа : Сите типови на кожа. Примени зона : лице. Карактеристики : нежни, не-иритирачки, безбедни. Ефект : Нежно, длабоко и лесно отстранување на детали за шминка : Балм за чистење : 7см x 5.2cm/2.76 "x 2.05 " (приближно.) Белешки : Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на артикалот може да биде малку различна од Слики. Ве молиме, дозволете мала разлика во димензијата поради различно рачно мерење. Метод на УСАГЕ : Чекор 1 : Чувајте ги рацете и лицето суви, користете мала лажица за да ја испуштите отстранувачот на шминка и да ја нанесете на кожата; Чекор 2 : Нанесете ја пастата со Прстите во кружни движења, а потоа се стопат во тенка мрсна форма; чекор 3 : Додадете вода и повторете ги во кружни движења, масажа за да се емулгирате темелно и да се исплакнете со вода. 1 x лажица Не правете грешка, нашиот производ може да се користи за чистење на лицето и нежно отстранување на шминка, не предизвикува алергии заради тоа што е безбедно и нежно . неоспорно дека е лесен за употреба затоа што производот е со усвојување на минималистичка карактеристика. Се емулгира во една секунда и ја отстранува шминката со едно бришење, освежувачки отстранувач на шминка, не мрсна, а не затнат акни . Различни природни состојки се навлажнуваат и ја поправаат кожата . Должината на мелем за чистење е 7 см, а ширината е 5,2 см е . Овој производ е погоден за чистење на лицето.

Параметри на производот

Стоката во категоријата