20-Волтен Безжичен Ударен Клуч

20-Волтен Безжичен Ударен Клуч

Во магацинот.
DEN 928.00
Тековен:

НОВИОТ Харт 20-Волтен 3/8-инчен Ударен Клуч е задолжителна алатка за секоја гаража НА механичар САМ. Со својот моќен мотор, тој испорачува до 230 стапки-фунти. На вртежен момент (**Користење На Литиум-Јонската батерија 4.0 Ах за затегнување 3/4") за прицврстување и олабавување на навртките и завртките без напор. Прстенот за триење овозможува брзи и лесни промени на приклучоците, истовремено обезбедувајќи сигурно држење. Плус, интегрираното работно светло ЗА лер обезбедува зголемена видливост во темни и тешко видливи области. Уште повеќе, Овој Ударен Клуч е компатибилен со истата Литиум-Јонска Батерија ОД 20v (Батеријата Не Е Вклучена) што ја користат другите алатки во ПОСТАВАТА НА ХАРТ 20 V, што го прави погодно и исплатливо да ја проширите колекцијата на алатки без да купувате дополнителни батерии и полначи. Додадете ја оваа алатка во вашиот арсенал денес и направете го тоа со ХАРТ! Овој Нов Ударен Клуч се справува со завртките со квадратен погон од 3/8 инчи, обезбедувајќи можности за прицврстување и олабавување за ефикасна работа. Доживејте леснотија и безбедност со прстенот за триење, овозможувајќи брзи промени во штекерот и сигурно држење. Осветлете го вашиот работен простор со интегрирано led работно светло, подобрувајќи ја видливоста и прецизноста за време на апликациите. Произведува до 230 стапки.лбс. вртежен момент за посилни апликации**. Работи Со СИТЕ ХАРТ 20В Батерии (20в Литиум-Јонска Батерија и полнач продадени одделно). Вклучува : (1) 3/8" Клуч За Удар и (1) Прирачник За Оператор.

Параметри на производот

Стоката во категоријата