Пеперминт Од брах Мелени Празнични Бонбони, Божиќни Бонбони За Печење, Оз

Пеперминт Од брах Мелени Празнични Бонбони, Божиќни Бонбони За Печење, Оз

Во магацинот.
DEN 103.68
Тековен:

Почестете се Со Мелените Бонбони Бастуни Од Пеперминт На Брах направени со вистинско масло од пеперминт за да обезбедите свежина во текот на целата сезона. Без разлика дали грицкате, печете или украсувате, овие класични задоволства ја зголемуваат празничната забава додека се собирате со семејството, пријателите и соработниците за да ја прославите сезоната. Пакувањата содржат 10 унци мелени бонбони, што ги прави совршени празнични бонбони за посипување На Десерт со Тематика За Одмор. Тие прават идеални божиќни блузи, полнети за порибување или, испуштаат мелени трска од пеперминт во чаша кремасто какао од бонбони за да додадат совршено празничен талент на вашата празнична прослава. Вкусете ја радоста на секојдневните моменти со нашата богата разновидност на вкусно изработени конфекции. Споделете малку, или многу, и направете ги вашите спомени послатки. Без разлика дали ја украсувате или споделувате со семејството и пријателите оваа празнична сезона, уживајте во освежувачкото задоволство од пеперминт на Бобс Бонбоните, донесени од Брах. Вкусно празнично уживање. Лимонхед, Сега и подоцна И Брах. троли кисело брит роботи, кисела лубеница ајкули и црна шума трослојни овошни закуски. Со состав на задоволства и класични и актуелни, Компанијата Ферара Кенди ги собра за да уживаат во сингула. Димензијата на пакетот на производот е : 6 "L x5" W x4 " H.

Параметри на производот

Стоката во категоријата