Covercraft DashMat Прилагодено Цртичка Покритие за 1998-Chevrolet Блејзер, 1998-S10, 1998-GMC Џими, 1998-Sonoma, 1998-Isuzu Hombre, 1998-Oldsmobile Bravada

Covercraft DashMat Прилагодено Цртичка Покритие за 1998-Chevrolet Блејзер, 1998-S10, 1998-GMC Џими, 1998-Sonoma, 1998-Isuzu

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Од 1979 Година Дашмат е најпрепознатливиот, најпродаваниот заштитник за цртички на располагање. Прилагодено за совршено вклопување, капакот за цртичка Со Цртичка помага да се заштити површината на цртичката од оштетување ОД ув сонце и/или ги покрива флеките и несовршеностите кај постарите контролни табли. Капакот за цртичка Со Дашмат, исто така, ќе помогне да се намали опасниот сјај на шофершајбната и да се одржат ентериерите поладни во лето / потопло во зима. И запомнете, нашите капаци на контролната табла за теписи се еколошки. Без разлика дали ќе го наречете капак за цртичка, подлога за цртичка или ќе ги нарекувате капаци на табла за цртичка, Оригиналниот Дашмат го има капакот на цртичката за вас. Забелешка : звучниците обично се опфатени за да ги заштитат, но има прилики што не ги покриваме во зависност од сложеноста на звучникот и/или ако звучникот може да се подигне или не. Секој Дашмат е произведен за да овозможи правилно распоредување на системот за безбедност на воздушните перничиња. Направени се специјални додатоци за дизајн и сечење На Дашматот за да не се ограничи системот за воздушни перничиња на совозачката страна. ПРИЛАГОДЕНО ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ВОЗИЛА(И) : 1998-2005 Шевролет Блејзер, 1998-2004 С10, 1998-2001 Гмц Џими, 1998-2004 Сонома, 1998-2000 Исузу Хомбре, 1998-2001 Олдсмобил Бравада. Направено од тепих од меки фос влакна што нема да избледи, расипе или намали. Ја штити површината на цртичката од оштетување ОД УВ сонце и го намалува опасниот сјај на шофершајбната. Сите отвори за отвори и сензори претходно исечени за фабрички завршен изглед. Лесно и безбедно се инсталира со прицврстувачи за куки и јамки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата