Простор Возраст Кристално Растечки Комплет W ПРЕДВОДЕНА База-Цитрин Кластер

Простор Возраст Кристално Растечки Комплет W ПРЕДВОДЕНА База-Цитрин Кластер

Во магацинот.
DEN 1.67
Тековен:

Соберете ја вашата ПОВЕЌЕБОЈНА лед основа. Потоа направете мало електрично коло и поврзете ги Вашите Led Диоди, додека учите за аноди и катоди На Led Диоди. Потоа, растете едно пенливо кристално јато "цитрин" на вашата ПОВЕЌЕБОЈНА лед основа. Гледајте го магичниот кристален сјај ноќе! Растечките Кристали Во Вселенската Age не се долги или комплицирани. Само растворете го претходно измешаниот кристален прав во топла вода, за неколку часа пенливи кристали ќе почнат да растат непосредно пред вашите очи! Фасцинантно искуство за деца и возрасни. Комплет За Одгледување Кристали Во Вселенска Age СО Лер База-Цитрин Кластер Кристал Едукативен - Комплет За Кристално Одгледување Во Вселенска Age со Лер База : Цитрин кластер. Соберете ја повеќебојната лед-база, направете мало електрично коло и поврзете ги ВАШИТЕ ЛЕР, сето тоа додека учите за аноди и катоди на ЛЕР. овој пакет од 9-1/2х6-1/4х2-1/4 инчи содржи 5,3 мл Монобазен Амониум Фосфат, три кристално растечки садови, еден кристален дисплеј со две повеќебојни Led Диоди, прекинувач и чип на батерија, една шипка за мешање, една брошура и ИНСТРУКЦИИ. Се препорачува за возраст од 12 и повеќе години. Увезени.

Параметри на производот

Стоката во категоријата