Р. Воткинс Дневен Навлажнувачки Лосион, Алое И Зелен Чај, оз

Р. Воткинс Дневен Навлажнувачки Лосион, Алое И Зелен Чај, оз

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Џ. Р. Воткинс Дневниот Навлажнувачки Лосион за Раце и Тело ја остава кожата мека и мазна цел ден. Направен со путер од какао, шеа путер, Кокосово Масло и Витамин Е, овој лосион е формулиран со природни растителни состојки кои покажале хидратантни квалитети. Едноставно нанесете го лосионот наутро или навечер на крајот од вашата рутина за капење за посјаен изглед и чувство на кожа. Навлажнувачкиот Лосион за Тело ј. Р. Воткинс е достапен во многу свежи мириси, вклучувајќи : Алое И Зелен Чај, Кокосово Млеко И Мед, Лаванда, Крем Од Лимон и Нане. Во Ј. Р. Воткинс ние се стремиме да го поставиме вашето тело и дух во право со нашата линија на производи направени со природни состојки кои го издржаа тестот на времето 150 години. ЛОСИОН ЗА РАЦЕ И ТЕЛО : Ј. Р. Воткинс Навлажнувачки Лосион За Раце и Тело ја остава кожата мека и мазна во текот на целиот ден. ИНСПИРИРАН ОД ПРИРОДАТА : Направен со природен путер од какао, шеа путер, кокосово масло и Витамин Е за максимална хидратација. ЛЕСЕН за УПОТРЕБА : Нанесете великодушно по целото тело за да ја хидрирате кожата наутро или навечер. За максимална апсорпција, направете навлажнување на последниот чекор од вашата рутина за капење. 100% БЕЗ СУРОВОСТ : Ј. Р Воткинс е гордо сертифициран и препознаен Од Скокање Зајаче како бренд што не тестира на животни . ОД 1868 година : тоа е над 150 години искуство и илјадници задоволни клиенти.

Параметри на производот

Стоката во категоријата