Евоцирајте Ксенија Цветни Винова Лоза Површина Килим, Слонова Коска Сина, 9' 12'

Евоцирајте Ксенија Цветни Винова Лоза Површина Килим, Слонова Коска Сина, 9' 12'

Во магацинот.
DEN 3089.76
Тековен:

Стилски додаток за секоја соба. Големина : 9 'х 12'. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Овие уметнички изработени преодни подни облоги се модерен, лесен избор за нега за која било област од домот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата