Заштитен знак Ликовна Уметност Кобила И Ждребе Заедно Платно Уметност Од Галоимажи Онлајн

Заштитен знак Ликовна Уметност Кобила И Ждребе Заедно Платно Уметност Од Галоимажи Онлајн

Во магацинот.
DEN 671.84
Тековен:

Уметник : Галоимажи Онлајн Предмет : Животински Стил : Природен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има коњ и бебе што стојат во центарот на рамката.Марк С. Пери (1955- ), го помина целиот свој живот во Охајо. Роден во живописниот, историски речен град Мариета, Охајо, Марк бил подигнат покрај Реката Охајо во малиот Град Белпре, ох. Неговите интереси беа науката и уметноста во текот на неговото образование. Фасциниран од полароидната камера на Неговиот Татко во 60-тите години, интересот На Марк за фотографијата беше силен, но животот не му дозволи да продолжи со фотографијата со енергија до подоцна во животот. Марк присуствуваше и дипломираше На Универзитетот Во Охајо Во Атина, дипломирајќи микробиологија и ја заврши програмата за предмедицинска технологија. Тој стана регистриран медицински технолог специјализиран за микробиологија. Неговата истакната кариера во медицината се состоеше од успешни позиции во управувањето и дијагностичката продажба. Пред да го посвети своето слободно време на дигитална фотографија, Марк служеше средно училиште и колеџ бејзбол за 38 сезони, што вклучуваше искуство во служба На Поделба НА Светската Серија НА КОЛЕЏ И професионален бејзбол. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. коњ и бебе што стојат во центарот на рамката.

Параметри на производот

Стоката во категоријата