Хемпз Оригинален растителен лосион за тело за суво кожа, 2. fl oz

Хемпз Оригинален растителен лосион за тело за суво кожа, 2. fl oz

Во магацинот.
DEN 0.67
Тековен:

Оригинален хербален навлажнувач на Хемпц, лосион за хидрат и негување, 2,25 fl oz - помага во услови на кожата и ги попречува слободните радикали со чисто масло од семе од коноп. Ја искористи природната реставративна и хидрантна моќност од 100% чисто масло од семе од природна коноп за да помогне во негувањето, заштитата, состојбата и драматично хидрираната кожа. Маслото од семе од коноп е едно од најсовршените природни масла во светот кои содржат есенцијални масни киселини и клучни аминокиселини, природни протеини, јаглени хидрати, витамини и хранливи материи од витално значење за поздрава, помлада кожа. Помага при надополнување и заклучување во влага за да се излечи дури и најсушната кожа. Ја подобрува природната заштитна бариера на кожата. Не-мрсна формула за брзо апсорбирање. Збогатено со 100% чисто природно масло од семе од коноп. Ги подобрува и навлажнува сите видови на кожа. Лечи сувост. Без THC. Без глутен. 100% веган. Без парабен. Хемпц. навлажнува.

Параметри на производот

Стоката во категоријата