ProsourceFit Неопренови Тегови, 1lb

ProsourceFit Неопренови Тегови, 1lb

Во магацинот.
DEN 240.00
Тековен:

Просурцефит комплет од два Тегови Од Неопренови се идеални за да ви помогнат да започнете со тренинг за сила и за подобрување на вашата кондиција. Зајакнете ги и извајајте ги мускулите со меки обложени тегови кои се нежни за рацете и спречуваат калуси, но сепак обезбедува нелизгачки стисок за оптимални перформанси и безбедност. Совршен за групни часови за обука, личен тренинг и домашни тренинзи, заштитната обвивка е безбедна за подови, а шестоаголната форма спречува тегови да се тркалаат наоколу кога ќе ги спуштите. Тежините кодирани во боја ви помагаат лесно да ја следите вистинската тежина за вежбата што ја изведувате. Полесните тежини може да се користат при одење и за физикална терапија, како и општо тонирање. Потешките тежини се одлични за вежби како притискање на рамената, кадрици на бицепс, пондерирани лунги, продолжување на трицепс, притискање на градите, пондерирани сквотови и многу повеќе! За прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со услуги на клиентите : (855) 552-2637. Отворени сме понеделник-петок од 8 : 30 ЧАСОТ - 4 : 30 ЧАСОТ Пацифик Стандардно Време Неопренови Тегови, 1 LB : ЗАТЕГНАТИ МУСКУЛИ-Одлично за употреба во која било фитнес класа или програма за тонирање на мускулите, вклучително и кардио за поголем интензитет. НЕЛИЗГАЧКИ ЗАФАТ-Шарената облога од неопренови обезбедува нелизгачки стисок и обезбедува заштита од калуси. РАЗНОВИДНОСТ-Доаѓа во широк спектар на тежини кодирани во боја за постепена прогресија-идеални за програми за вежбање дома. НИТУ ЕДНА ШЕСТОАГОЛНА форма на ТРКАЛАЊЕ не го спречува тркалањето кога ги поставувате за да останат на место за безбедно опкружување за вежбање. ПРАКТИЧНО-низа тегови помагаат во одржување на фитнесот без теретана, а компактната големина лесно се складира.

Параметри на производот

Стоката во категоријата