Вие сте мојот омилен Теракота сукулентен плантарен центар - Подарок за неа - Пристигнува засадено - Ниско одржување - црвено 4

Вие сте мојот омилен Теракота сукулентен плантарен центар - Подарок за неа - Пристигнува засадено - Ниско одржување - црвено

Во магацинот.
DEN 399.20
Тековен:

"Вие сте мојот омилен " е совршен израз на loveубовта овој ден на вineубените! Без разлика дали барате идеи за подароци за него или идеи за подароци за неа, ова е совршена идеја! Испратете ги овие жардинери на училиште за омилените наставници на вашето дете или до омилените браќа и сестри, можностите со овие вкусни жардинери се бесконечни! Овие вкусни центри се уникатни и креативен начин за одржување потсетник за loveубовта по настанот или одморот помина. Свежи цвеќиња умираат, сукулентите имаат потенцијал да живеат години! Овие експресивни 4 "рачни насликани насадувачи на теракоти доаѓаат со 4" сукулентно растение кое се спушта директно во тенџерето од глина што нуди инстант "целосно одгледувано" пластери на вашиот праг! Покажете го овој засадувач на вашата мантија или биро! Овој засадувач исто така работи убаво како подарок! Лесно за одгледување : Сукулентите се одлични за почетници затоа што тие се лесни за грижа и не бараат многу вода. Овие мини гнезда насадувачи доаѓаат со целосно вкоренети сукулентни растенија. Но, не дозволувајте овие деликатни растенија да ве измамат; Тие се крајно еластични. Само натопете со вода кога почвата е целосно исушена. Не грижи се; Ние нудиме детални упатства за нега во секој редослед.

Параметри на производот

Стоката во категоријата