Трговска марка ликовна уметност „белиот џебна плоча од 286 'платно уметност од Аудубон

Трговска марка ликовна уметност „белиот џебна плоча од 286 'платно уметност од Аудубон

Во магацинот.
DEN 1530.08
Тековен:

Уметник : Audubonsubject : Animals Tyle : Trational Prowuct Type : Gallery-завиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на гуски кои стојат едни до други. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Белешка од огромна плоча 286 'платно уметност од Аудубон.

Параметри на производот

Стоката во категоријата