Трговска марка ликовна уметност „Малиот истражувач“ платно уметност од Енди Вестфејс

Трговска марка ликовна уметност „Малиот истражувач“ платно уметност од Енди Вестфејс

Во магацинот.
DEN 1530.08
Тековен:

Уметник : Енди Вестфацесјубјект : Animals Tyle : Modern & Modern и Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Енди Вестфејс „Малиот истражувач“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата