Трговска марка ликовна уметност „патување 86“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „патување 86“ платно уметност од Фенер Прес

Во магацинот.
DEN 0.67
Тековен:

Уметник : Lantern Presssubject : Architecture Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има колаж на фрази што имаат врска со Бостон и атракции во областа.giclee (jee-clay) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Патување 86“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата