Крајниот Текстил Реверзибилен Шантунг Сатен-Величествен Правоаголен Чаршав

Крајниот Текстил Реверзибилен Шантунг Сатен-Величествен Правоаголен Чаршав

Во магацинот.
DEN 518.24
Тековен:

Сатенските Чаршафи од 90 х 132 инчи Шантунг се реверзибилни и се користат како завеси до подот на 30 х 72 инчни маси за банкет, кои се сметаат за стандардни маси за банкет од 6 стапки што се користат за порции вклучена или вечера. Величествените реверзибилни чаршафи шантунг се отпорни на брчки и дамки и имаат беспрекорен дизајн со наредени рабови. Бидејќи овие ткаенини за маса се направени од издржлив полиестер, тие се перат во машина и можат да се користат безброј пати. Реверзибилен со едната страна вештачки дупиони и другата страна сатен, има вредност во потенцијалот за повеќекратна употреба. Правоаголните Величествени Чаршафи од 90 х 132 Инчи со Заоблени Агли се одличен избор за специјални настани. Поради варијациите во компјутерските монитори, нијансите на боите може да варираат во изгледот од екран до екран. Ве молиме побарајте Врвен Текстил за соодветни и комплементарни предмети во сите форми и големини. 3 правоаголни чаршафи секоја мерка 90 х 132 инчи во страни; идеален пад на должината на подот на стандардната маса за банкет од 6 стапки. Заоблени агли за да не "локва" на подот. Беспрекорен; едноделен дизајн. Машина перат ткаенина; дамка поминува Нфпа 701-2010 Тест# 1.

Параметри на производот

Стоката во категоријата