Соимои Полиестер Креп Ткаенина Риба, Корали И Медуза Океан Печатени Занает Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Риба, Корали И Медуза Океан Печатени Занает Ткаенина Од Дворот Широк

Во магацинот.
DEN 1.00
Тековен:

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Полиестерски Креп ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 140 х 100.✤ Тежина : 70 GSM. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Океан. ✤ Материјал : 100% Полиестер. ✤ Ширина : 42 и 52 инчи. ✤ Карактеристика : лесна тенка, транспарентна, отпорна на набори, добра драпабилност. Употреба на✤ : ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање женски фустани кафтани ,туника и врвови ✤ Нега на Перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Поли Креп Ткаенина Во Океанот Печатење. Материјал : поли Креп предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 70. Ткаенината Широка 42 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Овој Поли креп од Ткаенина Соимои е луксузен и убаво произведен Креп. Еден од еден вид, Креп Позадина и креп текстура. Едната Страна Сјајна, едната досадна. Одлично за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. Нега за перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура.

Параметри на производот

Стоката во категоријата