Трговска марка ликовна уметност 'Ботаничка на Теал III' платно уметност од визија студио

Трговска марка ликовна уметност 'Ботаничка на Теал III' платно уметност од визија студио

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Уметник : Vision Studio Subject : Floral Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на цвеќиња над сина позадина. Истакнати бои : светло сина, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Илустрација на цвеќиња над сина позадина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата