Трговска марка ликовна уметност „Ала Прима 1“ платно уметност од Ирис Ленхард

Трговска марка ликовна уметност „Ала Прима 1“ платно уметност од Ирис Ленхард

Во магацинот.
DEN 768.00
Тековен:

Уметник : Ирис Lehnhardsubject : Abstract Style : Industrial Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има црвена жолта и сина боја што ја пополнуваат рамката. Истакнати бои : светло сина, жолта, зелена, црвена, бела, портокалова боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нудиме изработен избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвена жолта и сина боја што ја исполнува рамката.

Параметри на производот

Стоката во категоријата