Трговска марка ликовна уметност „мачка на перница“ платно уметност од Тофил-Александре Штајнл

Трговска марка ликовна уметност „мачка на перница“ платно уметност од Тофил-Александре Штајнл

Во магацинот.
DEN 671.84
Тековен:

Уметник : Тофил-Александре Steinlesubject : Animals Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мачка која лежи на црвена перница. Истакнати бои : Пинк, тен, црна, кафеава, црвена боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија на производи или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мачка која лежи на црвена перница.

Параметри на производот

Стоката во категоријата