Трговска марка ликовна уметност „Архитектура 5“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Архитектура 5“ платно уметност од Фенер Прес

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Уметник : Lantern Presssubject : Architecture Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има постер за патувања за Бостон, кој покажува различни згради и структури. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Архитектура 5“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата