Ove Decors Pasadena 62- in. W in. H h Alcove Pivot Framless Toush Door во никел

Ove Decors Pasadena 62- in. W in. H h Alcove Pivot Framless Toush Door во никел

Во магацинот.
DEN 4799.68
Тековен:

Ove Decors бесконечни 62 11/16 во комплетот за туширање во Пасадена со врата за туширање без рамка нуди вид на едноставна, стилска разноврсност што ги надополнува сите стилови на бања. Поставениот има хардвер за квалитет на врвен квалитет во финишот на сатен никел и вклучува 29 во панел со широки врати, 29 во широка влезна панел, идеален за инсталација на Alcove. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 60 11/16 до 62 11/16 in. Ширина x 1 5/16 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : PA0660200. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Параметри на производот

Стоката во категоријата