Трговска марка ликовна уметност „чанта“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „чанта“ платно уметност од студиото МекНил

Во магацинот.
DEN 768.00
Тековен:

Уметник : Студијата Mac Neil Studio Subject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Чалба“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата