Nestle Nesquik чоколадо со ниско масно млеко, подготвено за пиење, fl oz

Nestle Nesquik чоколадо со ниско масно млеко, подготвено за пиење, fl oz

Во магацинот.
DEN 63.68
Тековен:

Nesquik чоколадото млеко со ниско месо нуди 100% вистинско млеко за класичен, вкусен вкус во неодоливо вкусен и хранлив пијалок. Ова чоколадо млеко со маснотии е без глутен и не содржи сируп од пченка со висока фруктоза, за вкусна добрина што ќе го испорача класичниот вкус што го сакате. Чоколадното млеко со ниско ниво на Несквик е подготвено за пиење, па затоа е лесно да се сервира со оброци, или како вкусно третирање самостојно. Ова млеко со ниско масно чоколадо од Несквик доаѓа во удобни шишиња што може да се ревидираат. Содржи 8 грама протеини по порција од 100% реално млеко, и витамин А и витамин Д, ова млеко со ниско масно чоколадо, исто така, нуди 30% повеќе калциум од редовните чоколади со малку масно млеко. Тресете добро пред да уживате и да продолжите со ладење по отворањето. Еден 6 броење пакет од 8 фл oz шишиња со чоколадо чоколадо со ниско масно млеко. Вкусно и хранливо Несквик чоколадо со ниско масно млеко направено со 100% вистинско млеко. Ова чоколадно млеко Nesquik нуди 30% повеќе калциум од редовното млеко со малку чоколадо. Глутен без нискок чоколадно млеко со витамини А & Д, 8 грама протеини по порција и нема сируп од пченка со висока фруктоза. Послужете го Nesquik чоколадото млеко со малку маснотии со оброци или како вкусно третирање самостојно. Чувајте ги шишињата што можат да се ревидираат со чоколадото чоколадо со ниско масно млеко во фрижидер по отворањето. Индивидуалните шишиња со резистенција на млеко од чоколадо се одлични во движење. Снеп и ЕБТ квалификувана ставка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата