Фери-Морс 1100мг Јаки Грузија Јужен Креолски Растителни Семиња Полно Сонце

Фери-Морс 1100мг Јаки Грузија Јужен Креолски Растителни Семиња Полно Сонце

Во магацинот.
DEN 239.84
Тековен:

Грузија Јужните Јаки се темни, сино-зелени матични растенија. Тие формираат голема, отворена глава на лисја богата со витамини А, Б1, Б2 и Ц.овие се особено вредни на југ за зимските зеленило. Светлосни Потреби : Целосно Сонце. Животен Циклус На Растенијата : Годишно. Длабочина На Семето : 0,25-.5". Растојание На Семето : 3 '/2'. Денови За Germење : 8-12. Денови До Зрелост : 75. Цврстина Зони : 8-11.

Параметри на производот

Стоката во категоријата