Бирд Робин Црн Г-Обичен Преклопен Нож

Бирд Робин Црн Г-Обичен Преклопен Нож

Во магацинот.
DEN 319.52
Тековен:

Робин 2 Г-10 е освежен со многу нови функции.  Неговата средна големина го прави Робин 2 лесен нож за носење секојдневно во канцеларија нашата надворешна средина.  Неговото целосно рамно сечило за заземјување е нерѓосувачки челик со висок јаглерод 8 Cr13 Mo V со дупка во форма на комета за отворање/затворање на едната рака.  Џимпинг (вкрстување) го испрекинува ' рбетот, правејќи текстуриран дел каде што се потпира палецот, создавајќи тактилен отпор што ја ограничува папката од лизгање и лизгање при сечење.  Рачката е изработена од предна и задна скала Г-10 поставена преку нерѓосувачки лагер.  Г-10 е ламинат исполнет со епоксид со ткаат-текстура слична на ткаенина.  Обезбедува сигурно и стабилно држење при сечење, се спротивставува на хемикалии, екстремни масла и температури.  Додавањето за добредојде на четиринасочен клип нуди можност за носење на папката врв-нагоре/врв-надолу или лево-десна рака и дупка за јаже лоцирана на задниот дел од рачката располага со секундарно-ретентивна танга или кабел.  Функцијата за вдлабнување На давид Бој Е челик во форма на полумесечина отстранет од рачката за ослободување на бравата како дополнителна безбедносна карактеристика на задната брава. Целосно рамна земја со високи перформанси 8 Cr13 Mo V сечилото. Г-10 рачка со чој од прст за зголемена удобност и контрола. Затворена Должина( Инчи) : 3,3, Вкупна Должина (Инчи) : 5,7, Должина На Сечилото (Инчи) : 2,4, Челик На Сечилото : 8 Cr13 Mo V, Мелење : Целосно Рамно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата