Смрзнатини Fb507h Мотор Ладење Вентилатор Собранието Одговара изберете: OLDSMOBILE CUTLASS, PONTIAC + 2

Смрзнатини Fb507h Мотор Ладење Вентилатор Собранието Одговара изберете: OLDSMOBILE CUTLASS, PONTIAC + 2

Во магацинот.
DEN 840.16
Тековен:

Смрзнатини Вентилатор/Покровот Пакет-Високи Перформанси Серија 1x16 Вентилатор-FB117, FB118, FB119;улични автомобили и камиони со Високи Коњски Сили можат да бидат предизвик да се задржи кул. Правилниот систем за ладење е од суштинско значење за максимизирање на перформансите на вашите возила и зголемување на долговечноста на вашето возење. Електричните Вентилатори и обвивки можат да ја подобрат ефикасноста на вашиот радијатор и да го елиминираат паразитскиот одвод на енергија од механичките вентилатори за ладење во фабрички стил.Холи со задоволство ја воведува својата најнова понуда смрзнатини со високи Перформанси Серија вентилатор/покровот пакети За Смрзнатини Алуминиумски Радијатори. Нашите високи перформанси серија на вентилатор/покровот пакети ќе бидат директни апликации специфични фитинзи за нашите постоечки 2, 3 и 4-ред Смрзнатини алуминиумски радијатори.; Квалитетот на авионот алуминиумски плашт материјал направи да се вклопуваат во вашиот специфичен радијатор. Конфигурации на вентилаторот (1x16€) врз основа на cfm цртање и оптимално покривање на покровот. Апликации ЗА ГМ, Форд, Доџ/Крајслер/Џип. - Пакети Со Вентилатори/Покровот Од Серијата со високи Перформанси Со низок профил со повисоки вентилатори за перформанси НА CFM. Одговара Изберете : 1966 OLDSMOBILE CUTLASS 1966 ПОНТИЈАК 2 + 2 1966 ПОНТИЈАК БОНЕВИЛ 1966 ШЕВРОЛЕТ C30 1966 ПОНТИЈАК ГРАН ПРИ 1966 ШЕВРОЛЕТ К20 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Параметри на производот

Стоката во категоријата