oneOone Памучна Камбрика Ткаенина Лисја И Цветни Блок Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

oneOone Памучна Камбрика Ткаенина Лисја И Цветни Блок Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

* Материјал : Памучна Камбрика (100% Памук) * Ширина : 56 инчи широк (142 см) * ГСМ : 90 Гсм Тип На Плетење : Обичен Ткаење* Карактеристика : Мала Тежина, Нетранспарентно, Густо Ткаење. * Употреба : Се Користи за мебел за дома, марамчиња, ноќници, фустани, престилки, кошули и блузи, школки за перници и јоргани и игла, летен фустан, облоги за фустани итн. * Нега на перење : средно машинско перење, Топло железо, Железо додека е влажно. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучна Камбрика - - - Е широка 56 инчи (142 см). 100% памук. Памучната Камбрика е фина, тенка ткаенина која е мека/ тесно ткаена и е третирана за да и даде мал сјај. Нормално се користи за школки за перници и јоргани и игла, летен фустан, облоги за фустани итн. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата