&N Филтер За Воздух На Моторот: Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена Филтер: 2009-АКУРА ХОНДА, 33-2425

&N Филтер За Воздух На Моторот: Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена Филтер: 2009-АКУРА ХОНДА, 33-2425

Во магацинот.
DEN 1.67
Тековен:

К 2009-2010 Хонда Легенда К&Н Мотор Филтер За Воздух : Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена Филтер : 2009-2012 АКУРА/ХОНДА (РЛ, Легенда), 33-2425 КРАЈНАТА ДОЛГОВЕЧНОСТ : 10-Годишна / Милион Милја Ограничена Гаранција штити за животот на вашето возило. ИНЖЕНЕРСКА МОЌНОСТ : најсовремените медиуми за филтрирање обезбедуваат до 50% поголем проток на воздух од филтрите за хартија за еднократна употреба за да се зголеми моќноста и забрзувањето. Затнатите или валканите филтри за воздух можат да го намалат забрзувањето на вашето возило до 10%. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Претходно третирана и подготвена да падне во вашата фабричка воздушна кутија. Една од најлесните и најисплатливите надградби за вашето возило за брзи придобивки од перформансите. ЗАШТЕДУВА ПАРИ : к&Н филтрите за замена на воздухот со висок проток ќе ви заштедат 250 долари во текот на 10 години со избегнување на филтри за еднократна употреба. ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : Користењето производ што може да се пере, еднократно помага да се намали отпадот од замена. Филтерот К&Н ќе трае подолго од 10 филтри за еднократна употреба. ЗАШТИТА ОД СВЕТСКА КЛАСА : Поместување на границите на заштитата на моторот со заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи. ДИЗАЈН СО НИСКО ОДРЖУВАЊЕ : 50.000 милји пред првото чистење под нормални услови за возење на автопат. ВИСОК КВАЛИТЕТ : . ТЕСТИРАНА ТРКА : Официјалниот Филтер За Воздух на НАСКАР. Доверлив на тркачката патека-направен за вашето возило.

Параметри на производот

Стоката во категоријата