Рико СП Ц262днв Ласерски Печатач Во Боја

Рико СП Ц262днв Ласерски Печатач Во Боја

Во магацинот.
DEN 414.24
Тековен:

Ласерскиот Печатач Во Боја 21 страница во минута (ppm) RICOH SP C262 DNw Е робустен уред во боја со безжично вмрежување кој им помага на малите компании и работните тимови да ги насочат процесите на печатење и да ја зголемат продуктивноста. Плус, тој е доволно компактен за да се вклопи во мали области-вклучително и на биро за домашна канцеларија, под каса или на странично биро во просторот за прием — за да можете да уживате во моќно печатење без да губите простор. Тип На Производ : Ласерски Печатач. Препорачана Употреба : Обичен Печатење Хартија. Способност За Печатење Боја : Боја. Максимална Брзина На Моно Печатење (ппм) : 21. Максимална Брзина На Печатење Во Боја( ппм) : 21. Максимална Резолуција За Печатење : 2400 х 600 дпи. Дуплекс Печатење : Автоматски. Етернет Технологија : Брз Етернет. Безжичен ЛАН : Да. Големина на медиумот : Фото -8,5 "х 14"; 5,5 "х 8,5". Стандарден Капацитет На Влезниот Медиум : 251 лист . Должност Циклус : 65000. Печати до 21 ппм. До 2400 х 600 резолуција на дпи. Капацитет на хартија до 751 страници. Стандард за безжично и дуплекс печатење. Подобрете ја безбедноста на документите и намалете ја потрошувачката на хартија со Заклучено Печатење. Ние го охрабруваме рециклирањето на потрошен материјал/залихи на крајот на животот и препорачуваме да ги користите вашите локални ресурси за рециклирање секогаш кога е можно за да го намалите влијанието врз животната средина. Ако локалното рециклирање не е достапно, можете лесно да ги вратите предметите преку Нашите Програми За Враќање На Кертриџот/Контејнерот/Комплетот За Одржување. Ги поедноставивме нашите можности за враќање назад за да можете да ги вратите вашите вистински контејнери за тонер Рико, Савин и Ланиер користејќи свои картонски кутии, за да помогнете во намалувањето на влијанието НА СО2 и да ги поддржите нашите зелени иницијативи. Оваа програма не само што ви заштедува време и пари, туку и помага на животната средина уште повеќе со елиминирање на потребата за нови материјали за кутии.

Параметри на производот

Стоката во категоријата