Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2000-АУДИ А8

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2000-АУДИ А8

Во магацинот.
DEN 943.84
Тековен:

Оем Одделение Каталитички Конвертор (51890) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Позиција : Патничка Страна. Без Воздушна Цевка. Со Пред И Пост-Мачка О2 Сензор Порти. Каталитички Влез Дијаметар : 2.5". Каталитички Излез Дијаметар : 2.5". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 56". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Магнафлоу користи керамички подлоги со различни комбинации на густина на клетките и ѕид ова. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Одговара Изберете : 2000-2003 АУДИ А8 8 Цил 4,2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата