Крејола Модел Магија, Портокал

Крејола Модел Магија, Портокал

Во магацинот.
DEN 112.80
Тековен:

Моделската Магија е забавен материјал за моделирање на сув воздух што им овозможува на децата да создаваат секакви уметности и занаети. Тој е податлив за лесна употреба и нема да се распадне или да создаде неред. Исушените парчиња Магија На Моделот можат да бидат украсени со маркери или акрилни бои за дополнителна забава! Крејола Модел Магија, Портокал. 4 мл. Ап сертифициран нетоксичен. Брошура за идеи вклучена со инспирација за создавање училишни проекти, уметност и занаети или за имагинативна забава.

Параметри на производот

Стоката во категоријата