Заштитен знак Ликовна Уметност Папагал Рај Против Платнена Уметност Од Кејти Пертиет

Заштитен знак Ликовна Уметност Папагал Рај Против Платнена Уметност Од Кејти Пертиет

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

Уметник : Кејти Пертиетсубјект : Животински Стил : Тропски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ја содржи фразата "заљуби се во светот" покрај папагал меѓу шарени цвеќиња и тропски лисја над беж карта. Истакнати Бои : Бела, Зелена, Тен, Црвена, Сива, Кафеава, Жолта "Земањето стара уметност и повторното правење нова и свежа е многу наградувачко", вели уметничката Кејти Перти. Кејти ги спојува моделите, боите, текстурите и античките гравури за да создаде нешто ново. Таа работи како графички дизајнер повеќе од дваесет години. Нејзиното домашно студио е мешавина од стари и нови, исто како и нејзината уметност. Нејзината гроздобер библиотека со книги и бои и четки го заземаат истиот простор како и нејзиниот ценет компјутер Мекинтош. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. фразата "заљуби се во светот" покрај папагал меѓу шарени цвеќиња и тропски лисја преку беж карта.

Параметри на производот

Стоката во категоријата