Кембриџ Џуди Геометриски Волна Површина Килим, Сребрена Слонова Коска, 8' 8 ' Плоштад

Кембриџ Џуди Геометриски Волна Површина Килим, Сребрена Слонова Коска, 8' 8 ' Плоштад

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Сафавиех КЕМБРИЏ КАМ142Д Рачно Изработен Тепих Од Сребро /Слонова Коска Колекцијата Кембриџ носи модерен Американски стил во домот или канцеларијата со овој прекрасен избор на рачно тафтувани теписи од волна. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични геометриски обрасци мајсторски вткаени во кадифени исечени купови и богати со текстура со висока/ ниска јамка и исечени купови. Додадете целосно американски карактер и шарм во декорот на домот со килими од областа Кембриџ. Килимот има приближна дебелина од 0,63 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Вешто рачно тафтувани овие кадифен волна површина килими се изработени со кадифен и јамка текстури за да се потенцира безвременски мотиви ажурирани за денешните домови во модни бои. Донесете класичен стил во вашата спална соба дневна соба или домашна канцеларија со богато-димензионален Килим Сафавиех кембриџ. Колекција : Кембриџ. Ширина На Производот : 8'. Должина На Производот : 8'. Материјал : 100% Волна Куп.

Параметри на производот

Стоката во категоријата